Farské oznamy

Koledovanie 2022 - Dobrá novina

Koledníci Dobrej noviny v Dunajskej Strede aj tento rok opäť prinášali do rodín radostnú zvesť, že sa narodil náš Pán Ježiš Kristus. Spievaním krásnych kolied vyčarili rodinám úsmevy na tvárach, vniesli do ich príbytkov Kristovu lásku a pokoj. Prostredníctvom koledovania sa konala zbierka pre deti z Kene na podporu projektu "Zmeňme púšť na záhradu". Týmto spôsobom mohli rodiny pomôcť ľuďom, ktorí sú v núdzi a sú odkázaní na pomoc iných. Vianoce, sviatky lásky a pokoja, kedy sa nám Boh daroval, nám pripomínajú, že najväčším bohatstvom je, keď úprimnou láskou môžeme obdarovať niekoho iného...  

Do ulíc sme vyrazili po udelení požehnania na fare približne o 13:15 hod. a potom sme až do neskorej 20:00 hod. spolu s dp. kaplánom Petrom Sklenárom, s koledníkmi, gitaristami a šoférmi neúnavne roznášali dobrú novinu. Navštívili sme 15 rodín v Dunajskej Strede a jej okolí (obec Vrakúň, Jastrabie Kračany a Blažov), ktoré nás po 3 rokoch "odluky" prijali s veľkou radosťou a láskou. Vďaka nim mohlo na konto/účet Dobrej noviny poputovať nádherných 562 eur. Bohu vďaka!

Laura H.- koledníčka, Kristína Ú. - zodpovedná osoba

Fotodokumentácia (nižšie).

Farská púť za mier a život - Bazilika Hronský Beňadik - 8.október 2022 (sobota)

Odchod z DS autobusom okolo 9.00 hod. (o pár dní upresníme odkiaľ presne).

Priebežný program:
okolo 11.30 zastávka na obed.
13.00 hod. - prehliadka baziliky, kláštora a okolia
14.00 hod.- slovenská svätá omša v bazilike

Predpokladaný návrat do DS okolo 18:30 - 19:00 hod.
Duchovný vodca púte - vdp. o. Peter Sklenár (kaplán)

Cena: Ak sa na púť prihlási minimálne 25 osôb bude to okolo 18 € na osobu.

Info a prihlasovanie:
Kristína Újová: +421 905 356 290
email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
alebo po svätej omši v sachristii u p. kaplána Petra Sklenára.

 

Trnavská arcidiecéza sa pripojí k Svätému Otcovi pri zasvätení Ruska a Ukrajiny

TRNAVA 18. marca 2022 - V piatok 25. marca počas kajúcej liturgickej slávnosti, ktorej bude o 17:00 h predsedať v Bazilike sv. Petra v Ríme, pápež František zasvätí Najsvätejšiemu Srdcu Panny Márie Rusko a Ukrajinu. Arcibiskup Mons. Ján Orosch dnes adresoval výzvu všetkým kňazom, rehoľným osobám a veriacim na území Trnavskej arcidiecézy, aby sa v ten istý deň a v tú istú hodinu k tomuto slávnostnému úkonu pripojili a spolu so Svätým Otcom Františkom ho vykonali vo všetkých kostoloch a kaplnkách rehoľných domov na území Trnavskej arcidiecézy.

Vojnou zmietaná Ukrajina je naším východným susedom, preto by sa nemalo stať, aby sme na Slovensku zostali indiferentní voči tomuto kroku pokory. Trnavská arcibiskupská kúria dnes predpoludním zaslala do všetkých kútov arcidiecézy výzvu, ktorou „trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch úctivo vyzýva všetkých kňazov a rehoľníkov, aby sa pripojili k tomuto úkonu (pobožnosti) zasvätenia Ruska a Ukrajiny Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie na sviatok Zvestovania Pána, teda v piatok 25. marca 2022 o 17:00 h vo všetkých kostoloch a všetkých kaplnkách rehoľných domov na území Trnavskej arcidiecézy“.

Oznam farskej charity k 27.8.2022

FARSKÁ CHARITA v Dunajskej Strede, dňa 2-3. septembra 2022 vyhlasuje jesennú zbierku, kde prijímame všestranné dary (drogériu, trvanlivé potraviny, šatstvo, najmä pre deti,...).

Zbierka sa uskutoční:
2. septembra 2022 (v piatok) 14:00-18:00 hod.
3. septembra 2022 (v sobotu) 8:00-10:00 hod. v centre Farskej charity v Dunajskej strede, na Bačákovej ulici.

Každému darcovi vyslovujeme úprimné Pán Boh zaplať. Ďakujeme.

Modlitbová reťaz za pokoj a mier na Ukrajine, vo svete a za obrátenie ľudstva

Od 1.3.2022 sa aj farnosť Dunajská Streda zapojila do modlitbovej reťaze za pokoj a mier na Ukrajine, vo svete a za obrátenie celého ľudstva. Stačí, ak si vopred rezervuješ termín na modlitbu, pred samotnou modlitbou si vzbudíš úmysel a budeš sa nepretržite modliť po dobu 30 minút ľubovoľnú modlitbu (modlitba posvätného ruženca, Korunka Božieho milosrdenstva, litánie, modlitba vlastnými slovami, ...) Cieľom je, aby sme sa ako spoločenstvo nepretržite modlili na tento úmysel počas celého dňa.

Dôležité však je, aby sme sa nielen modlili, ale ako nás k tomu aj Sväté Písmo vyzýva počas celého pôstneho obdobia, aby sme sa odvrátili od páchania hriechov a aby sme činili úprimné pokánie. “Ak sa však bezbožný odvráti od svojej bezbožnosti, ktorú páchal, a koná podľa práva a spravodlivosti, zachráni si život. Keď teda uzná všetky svoje neprávosti, ktoré popáchal, a odvráti sa od nich, určite bude žiť, nezomrie.“ (Ez 18, 21)

Nečakaj teda na iných kým sa zmenia, ale začni od seba samého a do DNES!

Do modlitbovej reťaze sa môžeš zapojiť okamžite a to rezerváciou termínu modlitby na tejto URL linke: 
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-L9sCr1aX1YCuTfyP4DKoP6JPA8c0VF6Fo9iG8VWtEc/edit?usp=sharing

Za každú tvoju modlitbu úprimné Pán Boh zaplať.

plebania.sk

A dunaszerdahelyi Nagyboldogasszony oltalma alatt álló Szent György-templom, a sikabonyi Mindenszentek-templom és a dunaszerdahelyi római katolikus Szent György-plébánia honlapja.

A plébánia elérhetőségét és a hivatalos órákat ide kattintva találja.