A szeretet, az imádság, a megbocsátás szentjeinek ereklyéi Dunaszerdahelyen

Különleges napnak lehettünk tanúi május 27-én Dunaszerdahelyen. A Lengyel–magyar  akadémia címmel meghirdetett eseményre a Nagyboldogasszony-és Szent György-plébániatemplomban, illetve a Városháza Makovec-termében került sor. E különleges napon elsősorban a felejthetetlen Szentatya, Szent II. János Pál, valamint Boldog Jerzy Popieluszko atya ereklyéi érkeztek a városba.

Lengyel ereklyék érkezése Dunaszerdahelyre

Lengyel-Magyar Akadémia

Időpont: 2024. május 27.
Helyszín:
1) NAGYBOLDOGASSZONY- ÉS SZENT GYÖRGY-TEMPLOM -
2) VÁROSHÁZA, MAKOVECZ-TEREM -
18:15 órától

Komáromi Imanap

Április 21-én 13:00 órakor autóbusz indul a Csaplár Benedek VMK-tól.
Jelentkezni lehet Écsi Arankánál a következő telefonszámon +421944152725.

Böjte Csaba atya ellátogat Dunaszerdahelyre

Nagy büszkeséggel jelentjük be, hogy az egyik legkiválóbb magyar emberrel indul az MCC Felvidék 2024-es rendezvénysorozata:

BÖJTE CSABA atyát láthatjuk vendégül Dunaszerdahelyen, a Csaplár Benedek Városi Művelődési Központban.

Semmiből a végtelen felé…

IDŐPONT: 2024. január 19. (péntek), 17:30

Adventi készület 2022

„Ha érzed, hogy meg akarsz javulni, akkor Ő az aki kopogtat nálad. Ne hagyd elmenni! (Ferenc pápa)

Olvasd! Elmélkedj! Cselekedj!

INNEN LETÖLTHETŐ!

A PLÉBÁNIAI KARITÁSZ HIRDETÉSE

A PLÉBÁNIAI KARITÁSZ, 2022. szeptember 2-3-án őszi gyűjtést hirdet. Mindennemű adományt és felajánlást (drogéria, tartós élelmiszer, ruházat, főleg gyermekek számára....) elfogadunk.

Az adományokat:
2022. szeptember 2-án (pénteken) 14:00-18:00,
2022. szeptember 3-án (szombaton) 8:00 – 10:00 között lehet hozni a Bacsák utcai központba.

Mindenkinek felajánlását a jó Isten fizesse meg. Köszönjük.

Támadjunk fel Ővele!

A mai bibliai idézetek nem a feltámadás valóságáról tudósítanak, hanem azokról az emberekről, akik a feltámadott Krisztussal találkoztak és új életre támadtak. Az Evangéliumban szereplő asszonyokat annyira megrémítette a nyitott sír és üresen talált temetési barlang, hogy nem is érdekelték őket az angyalok, akik közölték velük, hogy hiába keresik a holtat az élők között. Az igemagyarázók szerint azért voltak az örömhírtől összezavarodva, mert ők a halott Jézushoz mentek balzsamozásra és a hitükben is halottak voltak.

Imalánc a békéért Ukrajnában, a világban valamit az emberiség megtéréséért

2022.03.01-től imalánc indult a dunaszerdahelyi plébániaközségben a békéért Ukrajnában, a világban, valamit az emberiség megtéréséért. Az imaláncban való részvételhez elég a lenti táblázatban kiválasztani az imára megfelelő időpontot, és otthonunkban megszakítás nélkül 30 percet imádkozni. Bármilyen imádság lehet, pl. rózsafüzér, Irgalmasság rózsafüzére, litániák, imák saját szavainkkal. A cél, hogy 24 órát megszakítás nélkül imádkozzon a közösségünk.

Hirdetés az óvintézkedésekről

Az útmutatások alapján a szertartásokon maximálisan 100 hívő vehet részt.
Az ének nélküli istentiszteleteken elfoglalható a templom 50 %.
(A mi templomunkban ez 100 embert jelent és a hívek sakkszerűen ülhetnek minden második padsorban.)

Az énekes miséken a templom 25 % lehet elfoglalni.
(A mi plébániatemplomunkban ez 50 hívőt jelent.)

Közelebbi információk megtalálhatóak a Szlovák Püspökkari Konferencia honlapján.

A dunaszerdahelyi Nagyboldogasszony oltalma alatt álló Szent György-templom, a sikabonyi Mindenszentek-templom és a dunaszerdahelyi római katolikus Szent György-plébánia honlapja.

A plébánia elérhetőségét és a hivatalos órákat ide kattintva találja.